چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم-نکاتی برای داشتن دندان هایی زیبا

چگونه لبخندی زیبا داشته باشیم-نکاتی برای داشتن دندان هایی زیبا

دسته بندی:

1398/8/1

نویسنده : حسینی

دندانها سخت ترین مواد در بدن انسان هستند. علاوه بر اینکه برای جویدن ضروری است ، دندانها در گفتار نیز نقش مهمی دارند.برای زیباتر شدن دندان ها و لبخند خود در این مقاله با ما همراه باشید.


درخشش طبیعی خود را حفظ کنید

 
لبخند شما از اولین مواردی است که مردم نسبت به شما متوجه می شوند. یک لبخند سالم همیشه یک شبه حاصل نمی شود ، اما روش های مختلفی را برای کمک به ایجاد و حفظ استفاده می کند. در اینجا 10 کار ساده وجود دارد که می توانید برای بهبود ظاهر و سلامت دندان های خود انجام دهید.
 
نخ+دندان
 

روزانه نخ دندان بزنید

 
نخ دندان پلاک بین دندانها و بیرون را از زیر لثه ها جدا می کند ، جایی که مسواک نمی تواند برسد. نخ دندان روزانه به جلوگیری از پوسیدگی دندان و لثه کمک می کند. در هنگام تنها ماندن ، پلاک و تارتار در زیر سطح لثه ها جمع می شوند. این می تواند باعث بیماری پریودنتال شود که منجر به تخریب استخوان و ریزش دندان می شود.
برای نخ دندان درست ، نخ را محکم در اطراف انگشت خود بپیچید و در فضای بین دندان های خود قرار دهید. آن را به آرامی دو یا سه بار زیر خط لثه بکشید. اگر خونریزی رخ دهد ، این به احتمال زیاد به دلیل لثه یا بیماری لثه است. هنگام جوانه زدن روزانه ، خونریزی مرتبط با لثه خفیف تا متوسط ​​معمولاً بعد از حدود دو هفته متوقف می شود.
اگر شما فقط نمی توانید نخ دندان ایستاده اید ، یک آبیاری دهان را امتحان کنید. این دستگاه آب و یا دهانشویه را اسپری می کند تا پلاک و مواد غذایی بین دندان ها و زیر لثه شما از بین برود
 
دندان+پزشک
 

سالانه دو بار به متخصص بهداشت خود مراجعه کنید

 
انجام پاکسازی های معمول هر شش ماه یکبار به ارتقاء سلامت دهان و دندان و لبخند زیبا کمک می کند. هنگامی که پاکسازی شما نامنظم است ، می توانید به بیماری پریودنتال مبتلا شوید. این می تواند باعث تورم ، لثه و خونریزی لثه شود. این بیماری همچنین با شرایط بهداشتی مانند حمله قلبی ، سکته مغزی ، دیابت ، چاقی ، زایمان زودرس و آپنه خواب مرتبط است.
علاوه بر از بین بردن لکه و تارتار از روی دندان های شما ، بهداشت دندانپزشک شما همچنین از نظر شرایط سلامتی مانند فشار خون بالا و سرطان دهان غربال می کند. از آنجا که بسیاری از شرایط سلامتی خود را در دهان نشان می دهد ، دندانپزشک و بهداشت شما می توانند شما را از مواردی آگاه کنند که باید درمورد پزشک خود پیگیری کنید.
 
ترک+سیگار
 

ترک سیگار

 
سیگار کشیدن باعث لکه دار شدن دندان های شما می شود. لکه ناشی از دود گاهی اوقات یک لکه سطحی است که می توان آن را صاف کرد ، اما می تواند در اعماق مینا نیز خیس شود.
استعمال دخانیات همچنین به لثه های سالم آسیب می رساند و باعث می شود که جیب های زیادی در اطراف دندان ایجاد شود و رشد کند. این باعث می شود دندان ها طولانی تر به نظر برسند و فضاهای تاریک بین آنها ایجاد شود. سیگار کشیدن همچنین معکوس کردن بیماری لثه را بسیار دشوار می کند.
 
قهوه+چای
 

قهوه ، چای خود را محدود کنید

 
نوشیدنی هایی مانند قهوه ، چای به دلیل رنگ آمیزی دندان ها شناخته شده اند. این نوشیدنی ها مانند سیگار کشیدن ، می توانند یک لکه سطحی ایجاد کنند که دندانپزشک یا بهداشت شما می تواند از بین ببرد. اما آنها همچنین می توانند باعث رنگ آمیزی داخلی مینای دندان شما شوند.
نوشیدن از طریق نی می تواند به کاهش لکه روی دندان شما کمک کند و ممکن است به کاهش خطر پوسیدگی دندان کمک کند. همچنین می تواند به شستشوی دهان خود به طور مکرر با آب کمک کند تا مایع تیره برای مدت طولانی بین وعده های غذایی روی دندان شما نشسته باشد.
 
سفید+کننده+دندان
 

 محصولات سفید کننده خود را با دقت انتخاب کنید

 
بسته به نیاز شما انواع مختلفی از محصولات سفید کننده وجود دارد: قلم ژل ، شستشو ، خمیردندان ، نوارها ، سینی های بدون نسخه ، سینی های سفارشی و سفید کردن لیزر. در حالی که انتخاب ها می تواند بسیار زیاد باشد ، هر نوع می تواند مزایای خاصی داشته باشد که به شما در هدف گیری مناطق مشکل دار کمک می کند. سفید کردن خمیر دندان و شستشو برای قهوه و نوشندگان چای مفید است. قلم های ژل برای لمس کردن قسمت های کوچک مانند دندان که به سمت عقب برگشته و لکه های بیشتری جمع می کنند مناسب هستند. سینی های سفارشی و سفید کردن لیزر باعث سفید شدن قدرت حرفه ای شده و چشمگیرترین نتایج را ارائه می دهند.
 
مسواک
 

یک مسواک با کیفیت خریداری کنید

 
مسواک های برقی باکیفیت بالینی نشان می دهند که پلاک های بیشتری را از بین می برند و لثه های سالم تری نسبت به مسواک های دستی استاندارد دارند. اکنون بسیاری از آنها حالت سفید کننده و حساس شدن دندان ها را دارند. بدن مسواک برای سالها دوام می یابد ، در حالی که می توان سرها را به طور روزمره و به منظور به اشتراک گذاشتن در بین اعضای خانواده تغییر داد.
اگر حاضر نیستید خمیر را برای مسواک برقی خاموش کنید ، حتماً یک برس دستی نرم و برس بزنید. در حالی که برس های برس متوسط ​​و سخت به راحتی در بازار موجود است ، متخصصان دندانپزشکی با قاطعیت در مورد استفاده از آنها توصیه می کنند. موهای سخت تر و مسواک زدن شدید باعث لثه شدن لثه ها می شود و می تواند مینای دندان را به دور دندان ها بپوشد.
 
نوشیدن+آب
 
 

نوشیدن مقدار زیادی آب

 
آب سالمترین نوشیدنی برای لبخند و بدن شماست. این به تمیز کردن دندان ها کمک می کند و از پوسیدگی دندان ها جلوگیری می کند. شیر آب بهترین انتخاب است زیرا دوز توصیه شده فلوراید را دارد. بسیاری اوقات آب بطری از منبعی حاصل می شود که سطح فلوراید مورد بررسی قرار نمی گیرد یا اصلاً فلوئورید ندارد. سطح سالم فلوراید سلامت دندان را بهبود بخشیده و از پوسیدگی آن جلوگیری می کند.
مصرف مکرر نوشیدنی های اسیدی یا قندی می تواند میزان پوسیدگی را به طرز چشمگیری افزایش دهد. ورزشکاران به سرعت تبدیل به یک گروه در معرض خطر می شوند زیرا تأثیر نوشیدنی های ورزشی بر دندانهایشان صدمه می زند.
 
چکاپ+بدن
 

سایر شرایط بهداشتی خود را بهبود بخشید

 
شرایطی از قبیل فشار خون بالا ، دیابت ، چاقی و برویسم (همچنین به عنوان دندانپزشکی نیز شناخته می شود) همگی می توانند بر سلامتی و ظاهر لبخند شما تأثیر بگذارند. هنگامی که بدن توسط یک وضعیت بهداشتی تنگ می شود ، درمان دیگری دشوارتر است.
به جای اینکه علائم را بپوشانید ، می توانید با استفاده از روش های پیشگیری ، به بهبود سلامتی خود کمک کنید. خوردن مناسب و ورزش کافی می تواند ظاهر بدن ، دندانها و لثه شما را به طرز چشمگیری بهبود بخشد.
 
 
دندان+پزشکی
 

به موقع درمان دندانپزشکی را انجام دهید

 
شرایط دندانپزشکی هرگز به تنهایی خود را اصلاح نمی کند. پوسیدگی دندان بدون درمان می تواند به راحتی یک حفره کوچک را به یک آبسه بزرگ دندان تبدیل کند. در جایی که یک پر شدن کوچک ممکن است تمام آنچه مورد نیاز بود ، ممکن است نیاز به یک کانال ریشه و یک تاج باشد.
درمان زودرس پوسیدگی دندان شما به این معنی است که به ترمیم های کوچکتر و کم تهاجمی دندان نیاز دارید. این به حفظ ساختار و پایداری دندان کمک می کند و هزینه های درمان را پایین می آورد. در صورت عدم درمان ، پوسیدگی می تواند به دندانهای دیگر سرایت کند و ممکن است باعث ایجاد عفونت در بقیه بدن شما شود.
 
مسواک+زدن
 

روزانه دو بار مسواک بزنید

 
این یک امر معین است ، اما بسیاری از افراد هنوز هم باید به آنها یادآوری کنند که حداقل دو بار در روز مسواک بزنند. از آنجا که پلاک می تواند به تارتار سخت شود ، مسواک زدن مکرر به دندان ها کمک می کند تا سفیدتر و سالم تر از افرادی که کمتر از آن مسواک می زنند بماند.
نحوه مسواک زدن نیز مهم است. برسها را با زاویه 45 درجه به سمت خط لثه قرار دهید و فقط فشار کافی داشته باشید تا بافت رنگ روشن تری داشته باشد. به آرامی سکته های کوچک ایجاد کنید ، با تمرکز فقط روی یک یا دو دندان. این کار لثه های شما را سالم نگه می دارد و بیشترین پلاک را از بین می برد.
 
 
لبخند+زیبا
 

برای یک لبخند عالی عادات خوبی را شکل دهید

 
ممکن است مدتی طول بکشد تا متوجه شوید که از سفید شدن یا بهبود بهداشت دهان و دندان تغییر می کند. اگرچه این تغییرات یک شبه به وجود نمی آیند ، مطمئناً به خاطر لبخند و سلامتی کلی شما ارزش وقت و تلاش را دارند.


نویسنده : حسینی

نظرات کاربران