پتاسیم چیست؟علل و علائم و ارتباط آن با بیماری هيپوکالمى را بدانید

پتاسیم

پتاسیم یکی از هفت ریزگردهای اساسی است. مصرف زیاد پتاسیم خطر ابتلا به مرگ و میر کلی را 20 درصد کاهش می دهد . همچنین خطر سکته مغزی را کاهش می دهد ، فشار خون را پایین می آورد ، در مقابل از دست دادن عضله محافظت می کند ، تراکم مواد معدنی استخوان را حفظ می کند و تشکیل سنگ کلیه را کاهش می دهد .

کارکردهای اصلی پتاسیم در بدن شامل تنظیم تعادل مایعات و کنترل فعالیت الکتریکی قلب و عضلات دیگر است.

مصرف توصیه شده پتاسیم

توصیه کافی برای مصرف پتاسیم 4،700 میلی گرم (میلی گرم) در روز برای بزرگسالان است. که اکثر بزرگسالان این توصیه را رعایت نمی کنند.ماده معدنی پتاسیم جدا از نقشی که در متعادل کردن سدیم ایفا می کند، به آرامش رگ های خونی نیز کمک می کند.

فواید پتاسیم


پتاسیم دارای مزایای سلامتی اثبات شده است.پتاسیم یک الکترولیت است که اثرات سدیم را خنثی می کند و به حفظ فشار خون مداوم کمک می کند. پتاسیم برای حفظ تعادل اسیدها در بدن نیز مهم است.

پتاسیم

غذاهای پر پتاسیم شامل چه مواردی است؟


پتاسیم در بسیاری از غذاهای کامل و غیر فرآوری شده یافت می شود.

برخی از بهترین منابع پتاسیم سبزیجات دارای برگ تازه ، آووکادو ، گوجه فرنگی ، سیب زمینی و لوبیا است.

بسیاری از غذاهای فرآوری شده نیز از نظر دراب سدیم هستند. با افزایش مصرف سدیم ، افزایش پتاسیم برای خنثی کردن تأثیر سدیم بر فشار خون لازم است

یک راه خوب برای کاهش اثرات مضر وعده های غذایی پر سدیم ، خوردن میوه یا سبزی با هر وعده غذایی است.

موادغذایی حاوی پتاسیم شامل موارد زیر است:

سیب زمینی پخته بزرگ: ۸۴۵ میلی گرم
سیب زمینی شیرین پخته:۶۹۴ میلی گرم
نصف یک آووکادوی متوسط: ۶۰۲ میلی گرم
طالبی، یک پیمانه: ۴۱۷ میلی گرم
قارچ
چغندر
لوبیای سفید
گوجه فرنگی
سویا
کدو
موز
اسفناج پخته شده
ماست کم چرب
گلابی
انبه
پرتغال
پسته
کشمش

فشار خون و سلامت قلب و عروق

مصرف پتاسیم کم، بارها با فشار خون بالا و بیماری قلبی عروقی در ارتباط بوده است. حفظ مقدار کم سدیم برای کاهش فشار خون ضروری است ، اما اطمینان از دریافت مناسب پتاسیم ممکن است به همان اندازه مهم باشد.

افزایش مصرف پتاسیم به همراه کاهش سدیم برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی عروقی بسیار مهم است.

استخوان و ماهیچه

نگهداری از استخوان و ماهیچه ها

غذاهای سرشار از پتاسیم برخلاف اسیدوز ، محیط قلیایی را در بدن حفظ می کنند. اسیدوز متابولیک توسط یک رژیم غذایی پر از غذاهای اسیدی کننده مانند گوشت ، لبنیات و غلات فرآوری شده ایجاد می شود.

اسیدوز می تواند باعث دفع نیتروژن ، از بین رفتن تراکم مواد معدنی استخوان و هدر رفتن عضلات شود. رژیم غذایی سرشار از پتاسیم می تواند به حفظ توده عضلانی در افراد مسن و همچنین در شرایطی که منجر به هدر رفتن ماهیچه ها می شود مانند کتوز دیابتی کمک کند . با این حال ، مصرف کافی پتاسیم می تواند به جلوگیری از این امر کمک کند.

تکرر ادرار و ارتباط آن با پتاسیم

در برخی موارد، اگر هایپوکالمی برای مدت زمانی طولانی پایدار باشد، ممکن است مشکلات کلیوی شکل بگیرند. تکرر ادرار و تولید ادرار بیش از حد عادی یکی از مشکلاتی است که افراد مبتلا به کمبود پتاسیم با آن مواجه می شوند.

از دست دادن آب به واسطه تکرر ادرار محرک تشنگی و نوشیدن مایعات بیشتر برای جبران این شرایط است که به تکرر ادرار بیشتر منجر شده و این چرخه معیوب ادامه می یابد. در صورت عدم درمان، هایپوکالمی می تواند موجب سوء عملکرد کلیوی شود و افراد مبتلا به بیماری کلیوی نسبت به نارسایی کلیوی آسیب پذیر هستند.

یبوست و ارتباط آن با پتاسیم

دیواره های معده و روده حاوی سلول های عضلانی هستند که حرکت غذا در دستگاه گوارش را امکان پذیر می کنند. زمانی که سطوح پتاسیم در بدن کم است، فعالیت این سلول ها با مشکل مواجه می شود که بروز برخی مشکلات گوارشی را در پی دارد.

یبوست یکی از شایع‌ترین شرایط در این زمینه است. اگر سطوح پتاسیم بدن به شدت افت کند، حرکات روده ممکن است به طور کامل متوقف شود و به شکل گیری حالت تهوع، استفراغ، بی اشتهایی، نفخ و درد شکمی منجر شود.

کمبود پتاسیم

کمبود پتاسیم می تواند طیف وسیعی از علائم و مشکلات سلامتی را ایجاد کند. میتواند منجر به هیپوکالمی شود.

کاهش سطح پتاسیم در خون از حد نرمال، هیپوکالمی (Hypokalemia) نامیده می شود. پتاسیم یکی از مواد معدنی مهم بدن است که باید به درستی عمل کند. این ماده معدنی یکی از الکترولیت هایی است که برای انجام وظایف مختلف در اندام های بدن ضرورت دارد. پتاسیم در بدن موجب حفظ ضربان قلب، انتقال امواج عصبی، انبساط عضلات، آزاد شدن انسولین از پانکراس و حفظ تعادل مایعات نقش دارد. به همین علت کمبود پتاسیم در بدن می تواند آسیب زا باشد. سطح پتاسیم در طبیعی خون بین 3.6 تا 5.2 mmol / L (میلی‌اکی والان / لیتر) می باشد اما، کمتر از 2.5 mmol / Lبسیار خطرناک بوده و نیازمند اقدامات پزشکی می باشد.

 درمان هیپوکالمی

درمان هيپوکالمى

هيپوکالمى اغلب با تصحيح روند يک بيمارى زمينه‌اى حاد (مانند اسهال) يا قطع يک داروى مزاحم (مانند ديورتيک لوپ يا تيازيدي)، همراه با درمان تکميلى +K خوراکى با KCL يا در موارد نادر KHCO3، يا K-استات، درمان مى‌شود. هيپوکالمى در حضور کمبود منيزيم به تصحيح مقاوم است. هر دوکاتيون‌ها را بايد در موارد انتخابى (مانند نفروتوکسيسيته سيس‌پلاتين) با داروهاى تکميلى تصحيح نمود. اگر نتوان درمان ديورتيک لوپ يا تيازيد را قطع نمود، يک داروى از دست‌دهنده پتاسيم توبولر ديستال مانند آميلوريد يا اسپيرونولاکتون به رژيم درمانى اضافه مى‌شود. مهار ACE در بيماران CHF هيپوکالمى ناشى از ديورتيک‌ها را کمتر مى‌کند و در برابر آريتمى‌هاى قلبى حفاظت مى‌نمايد. اگر هيپوکالمى شديد باشد (<۵/۲ ميلى‌مول در ليتر) و / يا اگر داروهاى تکميلى خوراکى را نتوان تحمل نمود، بايد KCL وريدى از طريق وريد سانترال با سرعت کمتر از ۲۰ ميلى‌مول در ساعت همراه با تله‌مترى و مانيتورينگ با مهارتى تجويز گردد.

علائم سطح پتاسیم پایین شامل موارد زیر است :

ضعف و خستگی
ضعف و درد عضلانی در بدن
یبوست
سطح پتاسیم بسیار کم می تواند باعث شود:

ضعف شدید عضلانی و فلج
نارسایی تنفسی
انسداد دردناک در روده
احساس سوزن سوزن شدن ، بی حسی یا خارش شدید در دست ، پاها یا بازوها
اسپاسم عضلانی متناوب


پتاسیم کم با استفاده از آزمایش خون ساده قابل تشخیص است و با تغییراتی در رژیم از جمله مکمل ها درمان می شود. داشتن پزشک معالج و غربالگری های بهداشتی همچنین به شخص کمک می کند سطح پتاسیم خود را ردیابی کرده و از کمبودهای احتمالی جلوگیری کند.

مصرف پتاسیم چه خطراتی به دنبال دارد؟

در افرادی که کلیه سالمی دارند، مصرف مقدار زیاد پتاسیم توسط ادرار از بدن دفع می‌شود و هیچ عارضه‌ای نخواهد داشت. در این افراد تنها چند مورد گزارش مسمومیت با پتاسیم گزارش شده است. هیچ مسمومیت پتاسیمی در مورد مصرف غذاها گزارش نشده است.مصرف مقدار زیاد پتاسیم برای افرادی که مبتلا به بیماری کلیوی هستند می‌تواند مضر باشد. برخی از مکمل‌های ورزشی حاوی مقدار بالایی از پتاسیم هستند. اگر کلیه شما نیز قادر به دفع مقدار اضافی پتاسیم نیست، ممکن است به خاطر اثرات آن بر روی قلب کشنده باشد. رژیم غذایی کلی و الگوی سالم غذاخوردن در پشگیری از بیماری‌ها و داشتن سلامت کلی بدن مهم است. بهتر است بر روی مواد غذایی غنی از ویتامین و مواد معدنی مفید تمرکز کنید.

 

216803

آمار بازدید

208

پزشک جدید

21421

تعداد پزشکان

262

دسته بندی پزشکان