10 علائم دندان در آوردن در نوزادان+زمان و راهکارهای کاهش درد

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/7/17

دندان درآوردن نوزادان معمولا بین ۶ تا ۲۴ ماهگی اتفاق می افتد. علائم دندان دراوردن عبارتند از تحریک پذیری، حساسیت لثه به لمس و باد کردن آن. در این زمان کودک دائم می‌خواهد انگشتان خود و یا اشیاء خارجی را در دهان بگذارد و به لثه بمالد تا درد او کمتر شود.ما در این مقاله به طور کامل به زمان و علائم دندان در آوردن در نوزادان و راهکارهایی برای کاهش درد آن می پردازیم.

مطالعه مقاله

جدیدترین هزینه جرمگیری کل دندان ها در سال 99

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/7/15

تعرفه و هزینه جرم گیری دندان در سال 99 |در این مقاله به طور کامل به علت و نحوه جرم گیری دندان و نکات مربوط به آن مي پردازیم و در انتها تعرفه های سال 99 برای جرم گیری را به شما خواهیم گفت. بنابراین اگـــر نیاز داریم تا دندان هایتان را از جرم ها پاک کنید در ادامهبا ما همراه باشید

مطالعه مقاله

درمان دندان درد در بارداری+علل و راه حل خانگی برای درمان

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/7/13

دندان درد در اکثر خانم ها در طول دوران بارداری اتفاق می افتد .زمانی که از دندان درد در دوران بارداری صحبت می شود بسیاری از افراد نسبت به آن بی اطلاع هستند.ما در این مقاله قصد داریم شما را با علل دندان درد در بارداری و همچنین درمان دندان درد با استفاده از روش های خانگی آشنا کنیم پس با ما با این مقاله همراه باشید.

مطالعه مقاله

آیا دندان عقل را باید بکشیم؟ مزایا و عوارض جدی آن

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/7/11

دندان عقل جزء دندان هایی است که همیشه با خود میپرسیم که آیا دندان عقل را باید کشید یا خیر؟در این مقاله سعی بر آن داریم به پاسخ این سوال جواب دهیم و از مزایا و عوارض نکشیدن آن صحبت کنیم پس تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید.

مطالعه مقاله

قیمت و انواع سفید کردن یا بلیچینگ دندان 99

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/7/10

اگر شما یک لبخند با دندان هایی سفید می خواهید باید از طریق چند روش ساده اقدام به سفید کردن آن ها کنید. به تمام مراحل و روش های سفید شدن دندان در اصطلاح دندانپزشکی بلیچینگ دندان گفته میشود. در این مقاله شما را با این روش ها و به طور کلی قیمت و هزینه بلیچینگ دندان آشنا می کنیم

مطالعه مقاله

جدیدترین قیمت و هزینه ارتودنسی با بهترین دندانپزشک تهران

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/7/8

درست کردن ناهماهنگی های دهان و فک نیازمند روش های ارتودنسی دندان است و اکثر این روش ها بسیار زمانبر و پرهزینه هستندجدا از طولانی بودن مدت زمان ارتودنسی، عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که هزینه های اصلاح عدم تراز دندان ها و فک را افزایش میدهند. به خاطر همین موضوع هزینه ارتودنسی دندان معمولا زیاد است و شاید خیلی از افراد به این خاطر اقدام به صاف کردن و اصلاح ناهماهنگی های دندانی خود نکنند. اما اگر شما دندان هایی ناصاف، شلوغ و نامرتب دارید بدون در نظر گرفتن قیمت ارتودنسی دندان حتما اقدام به درمان کنید. در این مقاله با هزینه های شاخه ارتودنسی و عوامل تاثیر گذار روی این هزینه ها و بهترین متخصصین ارتودنسی آشنا می شویم

مطالعه مقاله

انتخاب دندانپزشک خوب برای عصب کشی چرا مهم است؟

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/7/6

دردهای دندان قطعا دلایل مختلفی دارد. که از شایع ترین آنها رسیدن پوسیدگی دندان به عصب است. که باید تحت نظر دکتر متخصص ریشه انجام شود. در ادامه قصد داریم شما را با عصب کشی دندان و درمان ریشه،همچنین انتخاب دندانپزشک خوب برای عصب کشی بیشتر آشنا کنیم.

مطالعه مقاله

سیگار، تهدید سلامت دهان و دندان

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/6/22

دندانهای افراد سیگاری معمولا ترک های بسیاری دارند که به خاطر دمای بالای سیگار و بعد استفاده از مایعات سرد است که اختلاف این دو دما باعث ترک خوردن دندان میشود و در این ترک ها تجمعات میکروب و رنگدانه بیشتر صورت میگیرد و راهی برای ورود میکروب به داخل دندان و بیماری های بعدی میشود.

مطالعه مقاله

از متخصص دندانپزشک چه سوالاتی بپرسیم؟

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/2/11

سالم بودن دندان ها بسیار برای ما مهم است و و راز داشتن آن، مراجعه پی در پی به دندانپزشک خوب است. وقتی به پیشگیری از بیماری و سلامت فکر می کنیم ، به دهان و دندان فکر نمی‌کنیم؛ در حالی که سلامت دهان و دندان برای سلامت کلی بدن ضروری است. لثه‌های بدرنگ، از دست دادن دندان‌ها،زرد شدن و پوسیدگی دندان در سنین پایین، بوی بد دهان و بیماری‌های وخیم‌تر باعث بروز مشکلات زیادی را برای ما به‌وجود آورند. همان‌طور که با پزشک عمومی در مورد نگرانی‌های‌تان صحبت می‌کنید، باید با متخصص دندانپزشک هم گفت و گو داشته باشید. از آن‌جایی که مراجعه به دندانپزشک مستلزم صرف زمان و هزینه است، باید تلاشمان این باشد از هر بار مراجعه حداکثر استفاده را بکنیم. در این مقاله ما به شما آموزش می دهیم که از متخصص دندانپزشک چه سوالاتی را بپرسیم .

مطالعه مقاله

12 ویژگی مهم که دندانپزشک خوب باید داشته باشد

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/2/10

شاید شما به دنبال يک دندان‌پزشک خوب بگردید که هم با او راحت صحبت کنیدو هم از روند درمان خودتان لذت کافی ببريد و هم مدتي را که در مطب دندان‌پزشکي هستید، احساس آرامش کنيد؛ بايد با خصوصیات يک کلینیک دندان‌پزشکي خوب آشنا شويد. ما در این مقاله به تمام موارد و معیارهایی که یک دندانپزشک خوب می تواند داشته باشد اشاره می کنیم.

مطالعه مقاله

9 ویژگی مهم بهترین دندانپزشک تهران چیست؟

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/2/9

مهم ترین ویژگی که بهترین دندانپزشک می تواند داشته باشد گوش دادن دقیق به حرف ها و مشکل بیمار است،انتخاب بهترین دندانپزشک شاید برای کسانی که می خواهند برای اولین بار به دندانپزشکی مراجعه کنند کمی سخت باشد. یک دندانپزشک خوب باید از اطلاعات و آگاهی به روز و کاملی برخوردار باشند تا بتوانند شما را از مشکلاتی که ممکن است برای دندان هایتان پیش بیاید مصون نگه دارند. به همین دلیل در ادامه این مقاله می خواهیم شما را با مهمترین ویژگی هایی که بهترین دندانپزشک می تواند داشته باشد آشنا کنیم.

مطالعه مقاله

بهترین دندانپزشک را چگونه سریع پیدا کنیم؟

دسته بندی: مقالات دندانپزشکی 1399/2/8

وقتی دندان درد می‌ گیرد و شما به دنبال دندانپزشک خوب می گردید، چگونه دندانپزشک مورد نظرتان را پیدا می ‌کنید؟ وقتی نیاز به ارتودنسی و ردیف کردن دندان‌ها دارید، چه ‌طور؟ برای زیباتر کردن لبخندتان می ‌دانید به کدام دندانپزشک مراجعه کنید؟ در حقیقت خیلی از ما تخصص‌های گوناگون رشته دندانپزشکی را نمی‌ شناسیم و نمی‌ دانیم برای چه درمان‌ های دندانپزشکی باید با کدام متخصص مشورت کنیم. همه ما کم و بیش با رشته‌ های تخصصی پزشکی آشنایی داریم، اما با رشته‌ های تخصصی دندانپزشکی چه ‌طور؟ آیا می ‌دانید شاخه‌ های "تخصصی" دندانپزشکی کدام ‌اند و چه بیمارانی را درمان می‌ کنند؟ در این مطلب به شما خواهیم گفت که برای چه مشکلات دندانی باید به کدام دندانپزشک متخصص و خوب مراجعه کنید و چه انتظاراتی از او داشته باشید.

مطالعه مقاله

سالم ترین آجیل هایی که می توانید بخورید کدام هستند؟

دسته بندی: طب سوزنی و سنتی 1398/11/18

مصرف آجیل و مغز دانه‌ها را می‌توان به نوعی چالش و بحث تشبیه کرد. اضافه کردن آجیل به رژیم غذایی برخی افراد ایدئال است و از طرف پزشکان و متخصصان تغذیه توصیه می‌شود.درادامه با سالم ترین آجیل هایی که می توانید بخوریداشنا شوید

مطالعه مقاله

"خواص آووکادو" 10 خاصیت این میوه برای بدن

دسته بندی: طب سوزنی و سنتی 1398/11/18

آووکادو منبع بسیار خوبی از ویتامین های C ، E ، K و B6 و همچنین ریبوفلاوین، نیاسین، فولات، اسید پانتوتنیک، منیزیم و پتاسیم است.در ادامه با خواص شگفت انگیز آووکادو آشنا خواهید شد.

مطالعه مقاله

"فواید سیب"سلامتی خود را با خوردن سیب تضمینی کنید

دسته بندی: طب سوزنی و سنتی 1398/11/18

سیب ،دارای توانایی های ضدسرطان قوی است ،که بدن را از شر سلول های سرطانی ایمن نگه میدارد در این بخش می خواهیم مزایای سیب را،بیان کنیم.

مطالعه مقاله