اختلالات سایکوتیک چیست؟ انواع آن و روش های درمان

اختلالات سایکوتیک گروهی از اختلالات روانی شدید هستند که طی آن بیمار با واقعیت قطع رابطه کرده است. در طول دوره سایکوتیک، اغلب بیماران توهم و هذیان را تجربه می کنند. توهم ادراک غلطی است که هیچ پایه ای در واقعیت ندارد. توهم می تواند بصورت دیداری، شنیداری، بویایی و لمسی باشد.ما در این مقاله از پزشکان خوب به تعریف و شناخت کامل اختلالات سایکوتیک،انواع آن و روش های درمان آن می پردازیم
1398/10/14
متخصص اعصاب و روان

 همه چیزی که شما باید در مورد اوتیسم در بزرگسالان بدانید

علائم اوتیسم در بزرگسالان و کودکان متفاوت است و بسیاری از بزرگسالان در طی سالها یاد گرفته اند که با علائم خود زندگی کنند.در ادامه با علائم اوتیسم آشناشوید
1398/8/23
متخصص اعصاب و روان

 آیا هورمون ها ربطی به سردر شما دارد ؟

فاکتور‌های زیادی منجر به سر درد هم در زنان و هم در مردان می‌شود از جمله سابقه‌ی خانوادگی و سن. اما در مورد زنان، سر درد با تغییرات هورمون‌های‌شان ارتباط دارد. هورمون استروژن و پروژسترون نقش مهمی در تنظیم سیکل قاعدگی و بارداری دارند و می‌توانند بر هورمون‌های مرتبط با سر درد در مغز نیز اثر بگذارند.
1398/5/27
متخصص اعصاب و روان

 درباره حسین منزوی

جایگاه حسین منزوی در غزل معاصر آنقدر والا و مهم است که نمی‌توان بر روی آن حرفی آورد، تا جایی که بسیاری از افراد معتقدند منزوی غزل معاصر را دوباره جان داده و انقلابی در آن‌ها ایجاد کرده است.
1398/5/24
متخصص اعصاب و روان

 10رمان عاشقانه که برای همه لازم است بخوانند

اگر یک کتابخوان حرفه ای هستید حتما کتاب هایی که به شما معرفی می کنیم را باید خوانده باشید. اگر این کتاب ها را نخوانده اید پس بدانید به تناصب مابقی کتابخوان ها کمی عقب مانده اید . پس هر چه سریعتر دست به کار شوید. 118 مشاغل در این مقاله این کتاب هارا به شما معرفی می کند.
1398/5/20
متخصص اعصاب و روان

 درباره نویسندگان بزرگ جهان چه میدانید؟

ما عاشق کتاب‌های کلاسیک و نویسندگان مشهور هستیم! جالب است که یک نویسنده تنها با شش رمان (اما چه رمان‌هایی!) می‌تواند به شهرتی جهانی و ماندگار دست پیدا کند
1398/5/20
متخصص اعصاب و روان

 آیا دوست دارید در خییابان عکس های خوبی بگیرید ؟؟

سیمون کینگ، یکی از عکاسان خبری شهرلندن، در‌حال‌حاضر روی مستندی طولانی و چند پروژه‌ی عکاسی خیابانی متمرکز است. او در شهر لندن کارگاه‌های عکاسی متعددی برگزار می‌کند. آموزش‌های او اغلب بر مستندسازی رفتار و احساسات انسانی متمرکز است تا تکنیک‌های جدیدی مثل معماری نور و ترکیب‌بندی‌های پیچیده.
1398/5/7
متخصص اعصاب و روان

 به پاس سالگرد خسرو شکیبایی

به پاس سالگرد درگذشت خسروی شکیبایی خسرو شکیبایی در سال ۱۳۲۳ در تهران به دنیا آمد.و موفق به فارغ‌التحصیلی در رشته بازیگری از دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران شد. خسرو شکیبایی در سال‌های ۱۳۴۷ تا ۱۳۴۹ به گویندگی فیلم در استودیو شهاب می پرداخت و از سال ۱۳۵۴ به فعالیت در دنیای تئاتر رو آورد.
1398/4/31
متخصص اعصاب و روان

216797

آمار بازدید

208

پزشک جدید

21421

تعداد پزشکان

262

دسته بندی پزشکان