12 ویژگی مهم که دندانپزشک خوب باید داشته باشد

12 ویژگی مهم که دندانپزشک خوب باید داشته باشد

دسته بندی:

1399/2/10

نویسنده : حسینی

شاید شما به دنبال يک دندان‌پزشک خوب بگردید که هم با او راحت صحبت کنیدو هم از روند درمان خودتان لذت کافی ببريد و هم مدتي را که در مطب دندان‌پزشکي هستید، احساس آرامش کنيد؛ بايد با خصوصیات يک کلینیک دندان‌پزشکي خوب آشنا شويد. ما در این مقاله به تمام موارد و معیارهایی که یک دندانپزشک خوب می تواند داشته باشد اشاره می کنیم.


1-دندانپزشک خوب به شما گوش می کند

هدف دندانپزشک خوب این است که به بیماران کمک کند،دندانپزشک  مهارت گوش دادن خود را تقویت می کند. یک دندان پزشک عالی زمانی را به گوش کردن به نگرانی های بیمار اختصاص می دهد و هرگز سراسیمه به سراغ درمانی نمی رود که فرد به طور پنهان از آن هراس دارد.

2-بهترین دندانپزشک مهارت دستی بالایی دارد

مهارت دستی یکی دیگر از ویژگی های بسیار مهم دندان پزشک خوب  است. برخی اعمال دندان پزشکی مدت زیادی طول می کشند و دندان پزشک باید بتواند در فضای کوچک دهان، در عین احتیاط برای آسیب نزدن به شما، به سرعت و خوب کار کند. دندان پزشکی که در پایان کار باعث پاره شدگی لب یا کبودی آن در اثر فشار دستهایش شده یا به بافت های داخلی دهان در اثر حواس پرتی آسیب زده است، حتما به یک جایگزین بهتر نیاز دارد.

 

دندانپزشک خوب

 

3-دندانپزشک خوب انگیزه یادگیری بیشتر رادارد

 

حوزه ی دندان پزشکی روز به روزدرحال پیشرفت می باشد. دندان پزشک باید دائما در مورد روش های دندان پزشکی اطلاعات خود را به روز کند و از جدیدترین محصولات اطلاعات کسب کند.و از جدیدترین متد استفاده کند.

4-دندانپزشک خوب به بیمار آموزش های لازم را می دهد

به دلیل اینکه بیماران به دانشکده ی دندان پزشکی نرفته اند، به طور طبیعی در مورد روش های سلامت دهان و دندان، مسائل پزشکی، عادات خوب و گزینه های درمان که از آن آگاه نیستند و به دندان پزشک خود اعتماد می کنند. دندان پزشکی که خوب باشد به شما روش ها و گزینه های مناسب برای وضعتان را به طور کامل توضیح می دهد و در افزایش اعتماد به نفس و زیبایی لبخندتان به شما کمک می کند. برای مثال بسیاری از بیماران علاقمندند قبل از شروع ارتودنسی در مورد درد داشتن یا نداشتن آن بیشتر بدانند. امروزه، بسیاری از کلینیک های معتبر با تولید محتوای آموزشی مفید در وب سایت خود، پاسخ سوال های شما را قبل از مراجعه به کلینیک دندانپزشکی نیز ارائه می دهند.

 

دندانپزشک خوب تهران

 

5-دندانپزشک خوب برای زمان بیماران ارزش قائل است

 

ممکن است ساعت ها در مطب نشسته باشید و یا دائما هزینه هایی را پرداخت کرده باشید  که برای شما سنگین بودند، این ها علامت های قرمزی هستند که نشان می دهند دندان پزشک شما برای وقت و پول شما ارزشی قائل نیست. یک دندان پزشک خوب مانند شما وقت شناس است و در زمان پیشنهاد گزینه ی درمانی توان مالی شما را نیز در نظر می گیرد. برای مثال اگر برای سفید کردن دندان ها بتوانید از راه حل های خانگی استفاده کنید، شما را وادار به بلیچینگ در مطب نمی کند و از وجود ابزارهای موجود در داروخانه برای حل سریع مشکل باخبر می سازد.

6-دندانپزشک خوب برای نگه داشتن مطب تمیز می کوشد

 

انجمن های  دندانپزشکی آمریکا توصیه می کنند برای اطمینان از تمیزی مطب دندانپزشک، به اطراف نگاهی بیاندازید و آنجا را بررسی کنید. اگر متوجه وجود دستکش های قدیمی و ابزارآلات کثیف و دور نریخته گشتید، احتمالا دندان پزشک شما آلودگی را به کل اتاق منتقل کرده و شما و خانواده تان در معرض ابتلا به بیماری های عفونی قرار دارید.

در همین رابطه بخوانید: خوراکی هایی که به دندان ها آسیب میزند

در همین رابطه بخوانید: کشیدن دندان عقل مهم و مورد نیاز است ؟درد دارد ؟

 

7-دندانپزشک شما را به خرید تشویق نمی کند

او دندان پزشک است، نه فروشنده. یک دندانپزشک خوب، به شما محصولات زیبایی دندان نمی فروشد، و در عین حال شما را وادار به خرید محصولی که به آن نیاز ندارید و درمانی که قبل از معاینه درخواست آن را نکرده اید، نمی کند. شاید شما یا یکی از اطرافیانتان به دندانپزشکی مراجعه کرده باشید که می خواسته شما را به لمینت دندان هایتان وادار کند.

 بهترین دندانپزشک

 

8-دندانپزشک برای شناخت بیمار وقت می گذارد

اینکه فرد حس کند مانند فایلی در قفسه ی اطلاعات است، احساس خوبی نیست و می تواند بر سطح کیفیت خدماتی که دریافت می کند تاثیر گذار باشد. هنگامی که دندان پزشک زمانی را به شناخت شما اختصاص می دهد، می تواند گزینه های درمانی بهتری به شما پیشنهاد بدهد.

9-به دنبال ارتباط طوالانی با بیمار است

یک دندان پزشک خوب زمان ملاقات بعدی را تعیین می کند و قبل از سررسید موعد قرار، آن را به بیمار یادآوری می کند. آزمایشات و عکس برداری اشعه ی X دقیقی از وضعیت دندان های شما در پرونده تان نگه می دارد، و زمانی که به مطب وی مراجعه می کنید با شما گرم و صمیمی برخورد می کند. اگر دندان پزشک شما به نحوی رفتار می کند که گویی برای معاینه ای یک جلسه ای برنامه ریزی کرده است، احتمالا زمان آن رسیده است که به دنبال دندان پزشک دیگری باشید.

ویژگی های دندانپزشک خوب

10-به پرسنل و کارکنان خود اهمیت می دهد و به آن ها احترام می گذارد

دندان پزشک خوب به بیمار اهمیت می دهدو مراقب رفتار خود با کارکنان  هست. تعامل وی با همکاران و پرستاران را بررسی کنید، زیرا بدین ترتیب در مورد سبک مدیریت وی و خلق و خوی وی در کار ایده های زیادی به دست می آورید.

11-دندانپزشک خوب می کوشد که  ترس را از بیمار دور کند

دندانپزشک خوب باید رفتاری اطمینان‌بخش و پر از اعتماد داشته باشد. بسیاری از بیماران فکر مراجعه به دندانپزشکرا دوست ندارند و حتی عده‌ای از آن وحشت دارند. این ترس در نتیجه‌ی نفرت مردم از انجام عمل در داخل دهان‌شان است. اما اگر دندانپزشکرفتار اطمینان‌بخش و حاکی از اعتماد داشته باشد، می‌تواند باعث شود که ترس بیمار بریزد و در مطب او احساس امنیت و راحتی بیشتری کند.

ویژگی های بهترین دندانپزشک

12-دندانپزشک خوب اصول کار را رعایت می کند

دندانپزشک برای مراقبت از دندان‌های بیماران ملزم به رعایت یک سری اصول استاندارد است. هرگونه انحراف از این اصول نه تنها سلامت بیمار را به خطر می‌اندازد، بلکه احتمال شکایت از دست دندانپزشک به مراجع قانونی را نیز در پی دارد

 


نویسنده : حسینی

نظرات کاربران

خیلی ممنون از نکات مهمی که نوشتید