جدیدترین قیمت و هزینه ارتودنسی با بهترین دندانپزشک تهران

جدیدترین قیمت و هزینه ارتودنسی با بهترین دندانپزشک تهران

دسته بندی:

1399/7/8

نویسنده : حسینی

درست کردن ناهماهنگی های دهان و فک نیازمند روش های ارتودنسی دندان است و اکثر این روش ها بسیار زمانبر و پرهزینه هستندجدا از طولانی بودن مدت زمان ارتودنسی، عوامل مختلف دیگری نیز وجود دارند که هزینه های اصلاح عدم تراز دندان ها و فک را افزایش میدهند. به خاطر همین موضوع هزینه ارتودنسی دندان معمولا زیاد است و شاید خیلی از افراد به این خاطر اقدام به صاف کردن و اصلاح ناهماهنگی های دندانی خود نکنند. اما اگر شما دندان هایی ناصاف، شلوغ و نامرتب دارید بدون در نظر گرفتن قیمت ارتودنسی دندان حتما اقدام به درمان کنید. در این مقاله با هزینه های شاخه ارتودنسی و عوامل تاثیر گذار روی این هزینه ها و بهترین متخصصین ارتودنسی آشنا می شویم


جدیدترین حدود قیمت و هزینه ارتودنسی دندان در سال  99

برای جزئیات بیشتر هزینه ها مقاله را تا انتها بخوانید این هزینه ها مربوط به سال 99 است و تنها یک محدوده قیمت است چراکه نمیتوان هزینه دقیق ارتودنسی را برآورد کرد.


روش ارتودنسی هزینه حدودی ارتودنسی محدوده قیمت
هزینه ارتودنسی متحرک در سنین 7 تا 12 سالگی برای هر فک 4,500,000 4 تا 5 میلیون تومان
قیمت ارتودنی ثابت در سن 12 سالگی برای هر دو فک (12,000,000) 10 تا 15 میلیون تومان
ارتودنسی سرامیکی برای هر فک 3 میلیون از سیستم ارتودنسی ثابت معمولی گرانتر است 7 تا 7.5 میلیون تومان
سیستم دیمون یا خودتنظیم به ازای فک 6 میلیون از سیستم معمولی ارتودنسی گرانتر است. 10 تا 10.5 میلیون تومان
پلاک شفاف ارتودنسی برای هر دو فک با هم (18,500,000)

17 تا 20 میلیون تومان


 

چرا قیمت ارتودنسی را نمی گویند؟

احتمالا بارها و بارها در اینترنت عباراتی مانند قیمت یا هزینه خدمات دندانپزشکی مانند هزینه ایمپلنت دندان، هزینه لمینت دندان و … را جستجو کرده اید اما هیچگاه نتوانسته اید قیمت و حدود هزینه هیچکدام را پیدا کنید زیرا اصولا هیچ جایی هزینه ها را درج نمیکنند. در خصوص ارتودنسی نیز قضیه به همین شکل است. اما چرا؟

چرایی این موضوع را باید در عوامل تاثیر گذار بر روند درمان ها و پروسه های ارتودنسی جستجو کرد. مشکل هر شخص و شدت آن، منحصر به فرد است. اینطور نیست که همه افرادی که به یک کلینیک دندانپزشکی یا مطب یک متخصص ارتودنسی بروند با یک روش درمان شوند و یا تمام مراحل درمان مشابه هم باشد. برخی ها مشکلات جزئی دارند و برخی دیگر مشکلات بسیار شدید که حتی ممکن است نیازمند عمل جراحی فک باشند. بنابراین نوع دستگاه های ارتودنسی بکار رفته برای اصلاح مشکل و همچنین مدت زمان درمان نیز متفاوت خواهد بود. همه این ها باعث میشود قیمت ارتودنسی متغییر باشد و تنها با مراجعه حضوری به یک متخصص ارتودنسی و بعد از ارزیابی های حرفه ای قابل برآورد باشد.

چه عواملی بر روی قیمت و هزینه ارتودنسی تاثیر می گذارند؟

در بالا گفته شد که هیچ جا یک قیمت ثابت برای ارتودنسی عنوان نمیکنند زیرا بسته به  عوامل  مختلفی هزینه ارتودنسی دندان متفاوت است. شما با دانستن این فاکتورهای تاثیر گذار میتوانید محدوده ای از قیمت ها را در اختیار داشته باشید. مهمترین فاکتورهای تاثیر گذار بر قیمت ارتودنسی دندان عبارتند از:

 • سن و سال بیمار
 • نوع مشکل
 • شدت مسکل
 • مدت زمان درمان
 • نوع سیستم ارتودنسی یا تجهیزات بکار رفته در طول درمان
 • نوع پوشش بیمه (معمولا بیمه تکمیلی)
 • شخص متخصص ارتودنسی دندان
 • محدوده جغرافیایی شما
 • تغییرات و نوسانات ارزی (برای برخی از دستگاه های ارتودنسی خارجی و وارداتی)
 • و …. 

هر روش ارتودنسی دندان چه قیمتی دارد؟

با در نظر گرفتن مهمترین فاکتورهای عنوان شده در بخش قبل، ما به معرفی شناخته شده ترین روش های ارتودنسی دندان میپردازیم و قیمت ارتودنسی دندان با هر کدام را به صورت حدودی درج خواهیم کرد. دقت کنید که این قیمت ها حدودی هستند و صرفا حداقل و حداکثر هزینه ارتودنسی دندان را شامل میشود.


هزینه ارتودنسی ثابت با بریس های معمولی

به طور کلی هزینه ارتودنسی ثابت با بریس های معمولی چیزی بین 4,000,000 تا 5,000,000 تومان است. با این حساب میانگین قیمت ارتودنسی ثابت 4,500,000 است. در نظر داشته باشید که این هزینه تنها برای یک فک است و چنانچه بخواهید هر دو فک را با هم درمان کنید باید 8 تا 10 میلیون تومان پرداخت کنید.

هزینه ارتودنسی دندان با بریس معمولی

 

 ارتودنسی نامرئی با براکت سرامیکی

ارتودنسی نامرئی یکی از پرطرفدارترین روش های ارتودنسی دندان و مورد توجه بزرگسالان است. مهمترین دستگاه های نامرئی اینویزیلاین ها، الاینرها و سایر پلاک های شفاف ارتودنسی هستند. با این حال ارتودنسی های دیمون شفاف، لینگوال و سرامیکی نیز جزء این نوع ارتودنسی به شمار میروند. با این حال براکت های سرامیکی بیشتر از سایر دستگاه های دیگر توسط بزرگسالان به کار برده میشوند و قیمت آن ها چیزی بین  (7,000,000) تا (7,500,000) تومان متغییر است.

به عبارتی متوسط هزینه ارتودنسی دندان با کمک بریس سرامیکی (7,250,000) تومان است. در نظر داشته باشید که این قیمت تنها برای یک فک است و اگر همه دندان های هر دو فک شما مشکل داشته باشند باید 14 تا 15 میلیون تومان پرداخت کنید.

ارتودنسی سرامیکی هزینه

 

قیمت ارتودنسی دیمون با بریس های سِلف لایتینگ

ارتودنسی دیمون یکی از بهترین روشهای درمان و اصلاح فرم ناهماهنگ دندان ها است. ارتودنسی با این روش بسیار راحتر بوده و طول دوره درمان نیز کمتر است. این روش درد کمتری دارد و همچنین نیاز بسیار کمی به جلسات تنظیم سیم دارد.

هزینه ارتودنسی دندان با روش دیمون گرانتر از بریس های فلزی معمولی است. این روش حدودا 6 میلیون تومان گرانتر از ارتودنسی ثابت معمولی است. به عبارتی هزینه ارتودنسی دیمون (10,000,000) تا (10,500,000) تومان است. و میانگین  قیمت آن نیز (10,250,000) خواهد بود. باز هم تاکید میکنیم که این قیمت تنها برای یک فک است. یعنی برای هر دو فک شما باید نزدیک 20 میلیون تومان پرداخت کنید.

ارتودنسی دیمون هزینه

 

هزینه ارتودنسی لینگوال یا پشت دندانی یا زبانی

ارتودنسی لینگوال یک سیستم پیچیده ارتودنسی دندان است که اجزای آن به پشت دندان ها متصل میشوند. در حالت عادی ما سیم ها و براکت ها و سایر اجزاء را به جلو دندان ها متصل میکنیم و اینکار ساده تری است. اما روش لینگوال هم سخت و هم پیچیده تر است بنابراین هزینه بییشتری هم خواهد داشت.

هزینه لینگوال نیز مانند سیستم های دیمون و سرامیکی بیشتر از ارتودنسی ثابت معمولی است. هزینه ارتودنسی دندان با روش لینگوال حداقل (6,000,000) تومان هزینه در بر خواهد داشت. گاها این هزینه میتواند به بالای 10 میلیون تومان هم برسد. این قیمت تنها برای یک فک است.

ارتودنسی لینگوال هزینه

 

قیمت ارتودنسی نامرئی با اینوزیلاین ها

زمانی که صحبت از ارتودنسی نامرئی به میان می‌آید بیشتر منظورمان پلاک های متحرک و شفاف ارتودنسی است. به دلیل متحرک بودن این پلاک ها بعضا به آن ها ارتودنسی متحرک نیر گفته میشود. مشهورترین دستگاه های شفاف و نامرئی اینوزیلاین ها هستند. قیمت ارتودنسی دندان با کمک این دستگاه ها از همه گرانتر است و چیزی بین (17,000,000) تا (20,000,000) تومان برای شما هزینه خواهد داشت. متوسط هزینه درمانی با اینوزیلاین (18,500,00) تومان است. این رقم برای هر دو فک است.

هزینه ارتودنسی نامرئی با اینویزیلان ها

 

ارتودنسی با بیمه چقدر هزینه دارد؟

مشکل بتوان بیمه ها را مجاب کرد که هزینه های خدمات دندانپزشکی را پرداخت کنند. زیرا بیمه ها تنها زیر بار هزینه هایی میروند که مرتبط با درمان و برطرف کردن مشکلات پزشکی باشند. ارتودنسی نیز از جمله روش های دندانپزشکی است که بیشتر جنبه زیبایی دارد تا درمانی، بنابراین بیمه ها به طور مستقیم هیچکدام از هزینه های آن را پرداخت نمیکند مگر اینکه مشکل بیمار به قدری شدید باشد که نیازمند جراحی فک و سایر پروسه های مشابه باشد. چنانچه شما مشکلات زیر را نیز داشته باشید شاید بتوانید با بیمه های تکمیلی قیمت ارتودنسی را کاهش دهید:

 • درد دهان، فک، صورت یا گردن که با ناهماهنگی فک و دندان ها مرتبط باشد
 • افزایش احتمال ابتلاء به انواع بیماری های لثه مانند پریودنتیت در صورت عدم درمان
 • ناتوانی در تکلم یا بلعیدن مواد غذایی در نتیجه عدم تراز فک ها و دندان ها
 • افزایش احتمال لق شدن دندان یا افتادنشان (چنانچه قبلا یک یا چند دندان خود را به خاطر این مشکل از دست داده باشید.)

 


 

برای کمتر کردن هزینه های ارتودنسی چه اقدامی میتوان انجام داد؟

حتی اگر مشکلات یاد شده را ندارید اما به دنبال کاهش هزینه ها هستید میتوانید با یک متخصص  ارتودنسی خوب صحبت کنید تا او بر اساس شرایطتان هزینه ها را کاهش دهد. یا اینکه یک برنامه پرداخت شامل قسط بندی را برایتان در نظر بگیرد.


مابقی هزینه هایی که ممکن است در طول درمان درخواست بشود

در ادامه با برخی از پروسه هایی که ممکن است حین درمان لازم باشد پرداخت کنید آشنا خواهید شد. این پروسه ها مستقیم یا غیر مستقیم روی هزینه ارتودنسی دندان تاثیر میگذارند.

هزینه جلسه اول مشاوره+ ارزیابی تخصصی

اولین مرحله برای هر پروسه دندانپزشکی جلسه ویزیت و ارزیابی است. برخی از متخصصان برای این جلسه هزینه ای دریافت نمیکنند. و برخی دیگر نیز این جلسه را جزء هزینه ها و قیتم ارتودنسی دندان برای شما در نظر میگیرند. اگر قصد شما این باشد که تمام کارهای درمان را در یک کلینیک دندانزشکی خوب انجام دهید هیچ هزینه ای برای جلسه ارزیابی درخواست نمیشود.

 جرمگیری و بلیچینگ دندان برای تمیز کردن دندان

اگر قرار باشد شما دندان های خود را ارتودنسی کنید باید پیش از نصب دستگاه ها تمام دندان های شما جرم گیری یا بلیچینگ شده و تمیز شوند. دلیل این کار این است که درمان ارتودنسی طولانی است و دندان ها به طبع کثیف شده یا جرم میگیرند. انجام جرمگیری در طول ارتودنسی دشوار است و بعضا انجام نمیشود. برای همین شما باید پیش از درمان اینکار را انجام دهید.

فرآیند بلیچینگ دندان

 

جلسات دوره ای برای تنظیم بریس ها و تاثیر بر قیمت ارتودنسی دندان

از جمله مراحل مهم ارتودنسی، جلسات تنظیم بریس است. شما باید هر چند هفته یکبار برای تنظیم نیرویی که سیم ارتودنسی به دندان ها برای صاف شدن وارد میکند به مطب متخصص خود مراجعه کنید. هرچقدر مشکل شما جدی تر باشد این جلسات احتمالا بیشتر خواهند بود. جلسات ویزیت دوره ای نیز شامل هزینه ارتودنسی دندان میشود.

عکس گرفتن از دهان و دندان با کمک اشعه ایکس

 

قبل، حین و بعد از درمان ارتودنسی شما باید با کمک اشعه ایکس از دندان های خود تصاویری تهیه کنید تا متخصص از روند صاف شدن دندان ها اطمینان حاصل کند. اینکار را خود متخصص انجام میدهد و برای گرفتن هر عکس شما باید هزینه پرداخت کنید. هزینه ارتودنسی دندان هرچند که تحت تاثیر این تصاویر است اما چندان بالا نخواهد رفت.

تصاویر اشعه ایکس در ارتودنسی

نگهدارنده ارتودنسی

بعد از اینکه طول دوره درمان شما به اتمام رسید شما باید از دستگاه هایی موسوم به نگهدارنده یا ریتینر استفاده کنید. این دستگاه ها کم هزینه هستند و به دو صورت ثابت و متحرک در دسترسند. هزینه نگهدارنده ارتودنسیکم است و تاثیر چندانی روی هزینه ارتودنسی دندان شما نخواهند گذاشت اما در هر صورت شما باید آن ها را در فاکتورهای قیمت ارتودنسی دندان لحاظ کنید.

هزینه نگهدارنده ارتودنسی

 

آیا شما به ارتودنسی نیاز دارید؟

اگر دندان های ناصافی دارید و فکر میکنید نیاز به  درمان ارتودنسی دارید حتما به  یک متخصص ارتودنسی خوب یا یک کلینیک دندانپزشکی مجهز مراجعه کنید. به یاد داشته باشید که هزینه ها ممکن است بالا باشد اما در مجموع برطرف کرن مشکل شما در اولویت قرار دارد. با برطرف شدن مشکلات دندانی شما، کیفیت زندگیتان نیز بیشتر میشود و ارزشش را دارد.

اگر نگران هزینه ارتودنسی دندان هستید میتوانید به لیست دندانپزشکان موجود در سایت پزشکان خوب مراجعه کنیدممکن است آن ها برنامه های پرداخت مختلفی شامل قسط بندی داشته باشند که میتواند از لحاظ مالی و اقتصادی به نفع شما باشد. و قیمت ارتودنسی را با روش های دیگری برای شما کاهش خواهند داد.برای دیدن لیست دندانپزشکان تهران روی لینک زیر کلیک کنید

https://www.pezeshkanekhoob.com/Category/Index?catId=271

 


نویسنده : حسینی

نظرات کاربران

عالی بود