قیمت و انواع سفید کردن یا بلیچینگ دندان 99

قیمت و انواع سفید کردن یا بلیچینگ دندان 99

دسته بندی:

1399/7/10

نویسنده : حسینی

اگر شما یک لبخند با دندان هایی سفید می خواهید باید از طریق چند روش ساده اقدام به سفید کردن آن ها کنید. به تمام مراحل و روش های سفید شدن دندان در اصطلاح دندانپزشکی بلیچینگ دندان گفته میشود. در این مقاله شما را با این روش ها و به طور کلی قیمت و هزینه بلیچینگ دندان آشنا می کنیم


 

بلیچینگ دندان یا سفید کردن دندان چیست؟

 تمام روش هایی که منجر به سفید شدن دندان ها میشود بلیچینگ دندان گفته میشود. مهمترین مساله که در خصوص سفید کردن دندان ها مطرح است هزینه بلیچینگ دندان است. ما روش های  مختلفی برای رسیدن به این هدف داریم که هر کدام هزینه خاص  خود را دارند. اما تاکید ویژه ما در این مقاله بررسی قیمت بلیچینگ دندان به دو روش داخل مطب و خانه است.

قیمت و هزینه بلیچینگ دندان 

بر اساس نوع روشی که برای سفید کردن دندان ها بکار برده میشود هزینه بلیچینگ دندان نیز متفاوت است. به طور کلی قیمت این کار برای آفیس بلیچینگ یا سفید کردن دندان ها در مطب دندانپزشک حدود 1.000.000 میلیون تومان است. قیمت بلیچینگ دندان در خانه و با کمک محصولات سفید کننده نیز چیزی حدود 2.000.000 است. با جزئیات این دو روش در ادامه آشنا خواهید شد.

انواع بلیچینگ دندان ؟

ما روش های مختتلفی برای سفید کردن دندان ها داریم که اتفاقا همه آن ها بلیچینگ دندان نامیدده میشوند. برخی از شناخته شده ترین روش های سفید کردن دندان عبارتند از:

  • آفیس بلیچینگ
  • هوم  بلیچینگ
  • محصولات سفید کننده غیر نسخه ای
  • نوارهای بلیچینگ
  • مداد سفید کننده
  • خمیردندان سفید کننده
  • ذغال فعال
  • جوش شیرین
  • و …

بلیچینگ و سفید کردن دندان

قیمت آفیس بلیچینگ: هزینه بلیچینگ دندان در داخل مطب چقدر است؟

سفید شدن چشمگیر دندان ها در مدت زمان کوتاه، مهمترین مزیت آفیس بلیچینگ دندان در داخل مطب دندانپزشک است. این پروتکل شامل استفاده از ژل پراکسید با غلظت نسبتاً زیاد است که توسط دندانپزشک  زیبایی دندان یا تکنسین آموزش  دیده به دندان ها اعمال میشود.

در آفیس بلیچینگ مقداری پراکسید طی چند نوبت و هر بار برای مدت  زمان 15 تا 20 دقیقه روی دندان ها باقی می ماند که حداکثر تا یک ساعت طول خواهد کشید. کسانی که با مشکل شدیدد تغییر رنگ دندان مواجه هستند ممکن است توصیه شود که چند جلسه بلیچینگ کنند یا از هوم بلیچینگ کمک بگیرید.

هزینه بلیچینگ دندان در مطب دندانپزشک چیزی حدود 1 میلیون تومان است. قیمت بلیچینگ دندان در خارج  از کشور نیز 650 دلار برای هر جلسه است.

هزینه و قیمت هوم بلیچینگ در خانه چقدر است؟

هزینه بلیچینگ دندان در خانه نزدیک 2 میلیون تومان است. همین هزینه در خارج از کشور 100 تا 400 دلار است.

اگر سفید کردن دندان ها در مطب دندانپزشکی برایتان مقدور نیست میتوانید رو به هوم بلیچینگ دندان بیاورید. محصولاتی هستند که به توصیه دندانپزشکان جهت سفید شدن دندان ها در خانه و بدون مداخله دندانپزشک قابل خریداری هستند. استفاده از این کیت های سفید کننده دندان در خانه بسیار آسان است و مقادیر پرکسید بکار رفته در آن ها نیز کمتر است.

با اینکه هزینه بلیچینگ دندان در خانه زیاد است اما موثر است

بسیاری از دندانپزشکان بر این عقیده اند که کیت های سفید کننده حرفه ای در خانه می تواند بهترین نتیجه را در طولانی داشته باشد. کیت های خانگی شامل یک ژل پراکسید با غلظت پایین است که میتوان در مدت 1 ساعت و بدون دغدغه روی دندان ها مورد استفاده قرار داد. هرچه درصد پراکسید کمتر باشد ژل و مواد سفید کننده ایمنتر هستند و امکان آسیب رساندن به مینای دندان کاهش میابد. این ژل در قالب پلاک های شفاف روی دندان ها اعمال میشود.

قیمت و هزینه بلیچینگ دندان به همراه محصولات سفید کننده دندان چقدر است؟

ارزان ترین و راحت ترین گزینه سفید کردن دندان ها، خریداری و استفاده از سفید کننده های بدون نسخه است. این محصولات شامل کیت سفید کننده دندان است که از فروشگاه ها و داروخانه ها قابل خریداری است. این محصولات معمولا شامل یک ژل سفید کننده دندان با غلظت پایین تر از هوم بلیچینگ و آفیس بلیچینگ است.

این ژل از طریق پلاک های شفاف یک اندازه روی دندان ها قرار داده میشود و باید آن را مطابق دستوراعمل شرکت سازنده استفاده کرد. هزینه بلیچینگ دندان با محصولات سفید کننده غیر نسخه ای در فروشگاه ها و داروخانه  ها چیزی بین 20 تا 100 دلار است. توجه کنی که هزینه ها در کشور ما پایین تر است.

مزایا و عوارض بلچینگ دندان چیست؟

برای سِفــید کردن دندانها که به اصطلاح به آن بلیچینگ مي گویند از مواد شیميایی اســتفاده مي شود ، این مواد که پر اکسید هیدروژن نام دارند ، باعث ایجاد تغییر رنگ در دندان مي شوند. مواد بلیچینگ به داخل ساختار کریستالی مينا نفوذ کرده و رنگ دانه های رسوب کرده در بین هرم‌های مينائی را اکسید مي‌کنند. با گذشت زمان نفوذ مواد اکسید کننده بلیچینگ به داخل عاج دندان که در لایه زیرین مينا قرار دارد نیز صورت گرفته و رنگ آن نیز روشن تر مي‌شود .

 

مواد اســتفاده شده در انواع مختلف بلیچینگ متفاوت مي باشد و دارای غلظت های متفاوتی اســت. در مواردی که به سِفــید شدن فوری نیاز داشته باشیم از روش مطبی اســتفاده ميکنیم ولی شیوه صحیح آن اســتفاده از هر دو روشش بلیچینگ ميباشد.

 

 

بلیچینگ

 

چهار نکته در بلیچینگ دندان

درمان بلیچینگ دندان نکاتی دارد که اگر به آن ها آگاه باشید رضایت مندی شما را افزایش خواهد داد:

 

1- کار با این مواد بسیار سخت مي باشد و بلیچینگ دندان هنر دستان و دانش دندانپزشک شماســت و بسیار وابسته به تخصص دندان پزشک زیبایی مي باشد.

 

2- این فرایند بلچینگ دندان یک درمان دائمي نیست و نیاز به تکرار دارد رنگ دندان ها ممکن اســت تغییر کند و نیاز به تمدید داشته باشد. فاصله لازم برای درمان مجدد به عوامل متعددی از جمله بهداشت فردی ، عادات غذایی و ….. بستگی دارد و ميتواند بین چند هفته تا چند سال متغییر باشد.

 

3- بلیچینگ دندان درمانی در دندانپزشکی زیبایی اســت که نمي توان نتیجه درمان را به دقت مشخص نمود و سِفــیدی دندان قابل پیشبینی نمي باشد. این بدان معنی اســت که در هنگام مراجعه به اکثریت دندانپزشکان ، تضمينی بابت ميزان روشنی دندان ها ( برای داشتن لبخند های هالیوودی ) داده نخواهد شد.

 

 

 

سفید کردن دندانو یا بلیچینگ دندان

 

4- اعتقاد برخی از اساتید و کار بلدهای دندانپزشکی زیبایی این اســت هردو روش درمان باید با هم انجام شودکه آفیس بلیچینگ یا همان سِفــید کردن دندان ها در مطب یک اســتارتر اســت و باید بوسیله بلیچینگ های خانگی ، ادامه روند درمان پیگیری شود .این مسئله شاید زمان سِفــید کردن دندان و قیمت بلیچینگ را افزایش دهد ولی در دراز مدت رضایت خاطر بیشتری را برای شما به همراه خواهد داشت .

 

 

قیمت بلیچینگ دندان با لیزر چگونه است؟

ولی در مطب ها و کلینیک های تخصصی زیبایی در داخل خود مطب انجام مي شود. در این تری پلاســتیکی فضای مناسب بین دندان و وسیله پلاســتیکی پیشبینی شده که ژل‌های بلیچینگ را طبق دستور پزشک در آن قرار ميدهید . در نهایت پس از گذشت چند هفته و پس از اســتفاده از ژل مربوطه طبق دستور العمل دندانپزشک ، دندانها به سِفــیدی مورد نظر مي‌رسند . ژل مورد اســتفاد ه در این روش بین ۱۶ تا بیست درصد غلظت دارند.

قیمت بلیچینگ دندان برای هر فک در مطب های دندان پزشکی بین 700 هزارتومان تا 1 میلیون دویست هزارتومان متغیر است.

 

کدام روش بلیجینگ خوب است؟

ماده ای که برای بلیچینگ در مطب استفاده می شود ترکیبی از آب اکسیژنه به نام هیدروژن پرکسید است .

از این مواد به عنوان استارتر یا آغازگر استفاده می شود تا روند درمان را شروع کنند و پس از آغاز درمان هوم بلیچینگ به عنوان تثبیت نهایی درمان به کار می رود. پزشک با توجه به رژیم درمانی مخصوص شما ممکن است از غلظتهای کمتر بلیچ خانگی (حدود 12%) تا غلظت های بالاتر ( حدود 20%) استفاده کند . غلظت بالاتر سرعت درمان را بیشتر می کند اما ممکن است حساسیت دندانی بیشتری هم ایجاد نماید.

 چسب های سفیدکننده دندان انتخاب خوبی هستند؟

امروزه بسیاری از محصولات سفیدکننده دندان بدون نسخه در داروخانه ها به فروش می رسند. این محصولات شامل چسب ها و نوارهای سفیدکننده دندان هستند که درصد و ترکیبات متفاوتی دارند. کاربرد انواع تجاری شناخته شده که دارای تاییدیه FDA هستند منعی ندارد. اما معمولا برای رفع زردی دندان در خانه باید چندین بار استفاده شوند که این خود باعث صرف هزینه بالایی می شود.

علاوه بر این علت تغییر رنگ دندان هم تشخیص داده نمی شود و ممکن این این درمان اصلا پاسخگوی نیاز بیمار نباشد.

بنابراین بهترین توصیه آن است که به دندانپزشک خود مراجعه کنید تا پس از تشخیص صحیح، درمانی اصولی و استاندارد با کیفیت بالا دریافت کنید.

خمیردندان سفیدکننده خوب است یا خیر؟

یکی از محصولات تجاری که در بازار فروش بسیاری پیدا کرده اند، پودر و خمیردندانهای سفیدکننده هستند.

باید دقت کرد که انواعی از “خمیردندان های سفیدکننده”، “ضدجرم”، “مخصوص سیگاری ها”و… دارای مواد ساینده دندان هستند و در اثر استفاده مداوم یا طولانی مدت باعث آسیب و از بین رفتن دندان ها می شوند و ما روزانه با بیمارانی روبرو هستیم که در اثر سایش دندانهایشان با درد و حساسیت طوق دندانها مراجعه می کنند.

بنابراین در صورتیکه مایلید از این خمیردندان ها استفاده کنید، اولا از برندهای اصل و معتبر شناخته شده تهیه کنید و ثانیا به صورت دائمی و بعنوان خمیردندان روزانه استفاده نکنید.

سفید کردن دندان محدودیت سنی دارد؟

در بزرگسالان محدودیت سنی خاصی برای بلیچینگ وجود ندارد و بعد از 18 سالگی قابل انجام است. قبل از این سن، عصب دندان بزرگ است و حساسیت بیشتری ایجاد می شود.

در بانوانی که دوره بارداری یا شیردهی را می گذرانند برای احتیاط بیشتر بهتر است این درمان انجام نشود.(جهت درمان و مراقبت درد دندان در دوران بارداری اینجا کلیک کنید)

 

سفید کردن دندان

 

دندان های من تیره هستند؟

رنگ دندان تابعی از رنگ چهره، پوست و موی فرد است. هرچه افراد پوست تیره تری داشته باشند، دندانهایشان هم تیره تر است.  در مورد سیاهپوستان، دندانهایشان بسیار سفید و درخشان به نظر می رسد. این به دلیل تضاد (کنتراست) رنگ بین سیاهی پوست و سفیدی دندان است .اما اگر دندان کشیده شده یک سیاهپوست را با یک سفیدپوست مقایسه کنید، رنگ تیره تری دارد.

نکته مهم بعدی استفاده از رنگ و آرایش است. با کاربرد رژلب و آرایش تیره تر دندان های شما سفید تر به نظر می رسد.

مثلا کاربرد توناژهای خاصی از قرمز معمولا دندان را سفید تر نشان می دهد و رنگ هایی مثل صورتی، زردی دندان را بیشتر نمایان می کند. پس می توان با انتخاب رنگ مناسب در آرایش هم از این خطای بصری استفاده کرد.

دندانها طی سفیدکردن چقدر روشن می شوند و تا چند وقت سفید می مانند؟

ممکن است شما با اینکه رنگ دندانهایتان در محدوده طبیعی است، اما مایل باشید که دندان های روشن تری داشته باشید. سفید کردن دندان مثل رنگ کردن موهاست. بعضی موها به سرعت رنگ می گیرند و بعضی بسیار کند و به سختی رنگ باز می کنند.بنابراین تعیین دقیق رنگ دندان پس از بلیچینگ به طور دقیق قابل پیش بینی نیست.

اما خبر خوب این است که اگر شما به یک مطب یا کلینیک مطمئن مراجعه کنید، بهترین نتایج را به دست خواهید آورد. چرا که در این درمان استفاده از برندهای مرغوب و با کیفیت اصلی ترین عامل موفقیت در درمان است.

حتی نگهداری صحیح مواد سفید کننده هم بسیار در کیفیت آن موثر است. در صورت نگه داری خارج از یخچال مواد به سرعت بی اثر می شوند.

ترکیب اصلی مواد بلیچینگ آب اکسیژنه است و نگه دارنده هایی برای طولانی کردن اثرش به آن اضافه می شود.

در ادامه شما هم با انجام کامل درمان خانگی، رنگ دندان را روشن تر کرده و آن را تثبیت می کنید تا از دندانهایی درخشان لذت ببرید.

میخواهید دندان های خود را بلیچینگ کنید؟

اگر میخواهید دندان های خود را سفید و یا بلیچینگ کنید و از هزینه های آن دقیقا مطلع نیستسد میتوانید از طریق سایت پزشکان خوب با بهترین کلیکنیک های دندانپزشکی تماس بگیرید و شرایط آن ها را پرسیده و اقدام نمایید.لینک زیراطلاعات کامل دندانپزشکان تهران را در اختیار شما میگذارد.

 

https://www.pezeshkanekhoob.com/Category/Index?catId=271


نویسنده : حسینی

نظرات کاربران

بسیار عالی
بسیار عالی